• Nasza Szkoła bierze udział w IV edycji programu Złote Szkoły NBP. Hasło edycji: „Polski złoty w obiegu od 100 lat – NBP i jego funkcja emisyjna”.
        Złote Szkoły NBP to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do środowisk szkolnych, którego ideą jest przygotowanie młodzieży do bezpiecznego i swobodnego poruszania się w świecie finansów.
        Drużynę Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej tworzą uczniowie klasy 7b, tj. Antek Bieniek, Dominika Bejerska, Nikola Dąbrowska, Tymotek Krawczyk, Ania Myśliwiec, Ewa Przesław, Wojtek Szymański, Oskar Tomaszewski, Teodor Wąsik.

Program EduAktywni– program edukacyjny z zakresu przedsiębiorczości.

W ramach programu należało wziąć udział w dwóch projektach związanych z przedsiębiorczością są to: Przedsiębiorczy Dżek i Porwani przez ekonomię. Prowadzony przez Fundację Warszawski Instytut Bankowości i Bank PKO S.A.

Nasza szkoła realizuje projekt edukacyjny „Przygody Przedsiębiorczego Dżeka” inspirowany twórczością wybitnego pedagoga Janusza Korczaka. W ramach projektu uczestnicy otrzymują dostęp do bezpłatnych materiałów edukacyjnych: książek, kolorowanek, komiksów i słuchowiska. Uczniowie biorą również udział w ciekawych lekcjach opartych o przygotowane scenariusze oraz w konkursach. Więcej informacji na temat projektu znajduje się na stronie: www.przedsiebiorczydzek.pl.

„Porwani przez Ekonomię” to projekt edukacyjny Warszawskiego Instytutu Bankowości oparty na książce profesora Witolda Orłowskiego „Ekonomia dla ciekawych”. Książka w przystępny sposób omawia najważniejsze zjawiska, problemy oraz mechanizmy gospodarcze.

bankowcy dla edukacji

Projekt BAKCYL prowadzony przezFundację Warszawski Instytut Bankowości

Celem projektu edukacyjnego Bankowcy dla Edukacji Finansowej Dzieci i Młodzieży BAKCYL jest podnoszenie poziomu wiedzy z zakresu ekonomii, cyberbezpieczeństwa oraz inspirowanie świadomych działań i budowanie właściwych postaw w zakresie przedsiębiorczości. Projekt jest częścią jednego z największych programów pozaformalnej edukacji finansowej w Europie – „Bankowcy dla Edukacji”.

Ekonomia na co dzień – program prowadzony przez  Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości wraz z Narodowym Bankiem Polskim i Fundacją Warszawski Instytut Bankowości

Ogólnopolski projekt „Projekt ZUS”. Lekcje z ZUS

Cele:

1. Uzyskanie  informacji i wiedzy  na temat ubezpieczeń społecznych
          2. Zyskanie świadomości dlaczego warto podlegać ubezpieczeniom społecznym i na jakie świadczenia można liczyć, jeśli opłaca się składki.
          3. Świadomość wzajemnej odpowiedzialności wobec osób, które przynależą do innych pokoleń, ubezpieczać się w czasie aktywności zawodowej i indywidualnie dbać o swoją emerytalną przyszłość.

• Klasa w terenie - Ogólnopolski Projekt Edukacyjny

W roku szkolnym 2023/2024 klasa 1c wraz z panią Agnieszką Kaczorek uczestniczy w projekcie Klasa w terenie.

• Projekt Centrum Edukacji Obywatelskiej "Wychowanie to podstawa"

Jesteśmy przekonani, że wychowanie to podstawa, a nie jedynie dopełnienie działań szkoły.

•  NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025
        Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 jest programem uchwalonym na lata 2021-2025 przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.

Program jest realizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przy zaangażowaniu Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki i Narodowego Centrum Kultury, oraz we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki jako Operatora Priorytetu 3.

Szkoła Podstawowa na 12  w Elblągu otrzymała wsparcie finansowe w formie dotacji celowej na realizację działań w ramach priorytetu 3. : Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych.  Otrzymaliśmy wsparcie finansowe w wysokości 12 000 zł. Całkowity koszt realizowanego w szkole projektu wynosi 15 000 zł.
        Celem programu jest zakup nowości wydawniczych, wyposażenia do biblioteki szkolnej oraz realizacja działań promujących czytelnictwo.

• FUNDACJA SZKOŁA Z KLASĄ - RAZEM W KLASIE

Program Razem w Klasie realizowany przez Fundację Szkoła z Klasą przy wsparciu Plan International, w którym otrzymaliśmy grant w wysokości 10.000 zł.

• Klasa 2a uczestniczy w projekcie "CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki"

Tegoroczna edycja pod kryptonimem NA TROPACH DOBROCZYNNOŚCI
          stanie się świetną zabawą, dzięki której, poprzez czytanie będziemy  pielęgnować w dzieciach DOBROCZYNNOŚĆ.

Nauczymy się jak troszczyć się:

❤️ o siebie,

❤️ o innych,

❤️ o wszystko, co nas otacza.